Lebanese Coctail bar & grill Samir


Prejdi na obsah

Úvodom


Každý návštevník Lebanese Coctail bar & grill Samir sa bude nielen vďaka pohosteniu cítiť ako člen jednej rodiny či blízky priateľ, pretože práve v tejto originálnej libanonskej reštaurácii môže prežiť nezvyčajný zážitok, aký sa na Slovensku nenaskytá každý deň. Po vstupe do Lebanese Coctail bar & grill Samir sa okamžite prenesiete do rozprávkových scén z Tisíc a jednej (arabskej) noci. Interiér jedálne a jeho dekorácia boli dovezené priamo z arabského sveta a náročné arabské umelecké diela svedčia o obrovských možnostiach starovekej arabskej kultúry. Aj preto nechýbajú vo vnútri reštaurácie také zaujímavé dekorácie ako starožitné kávové mlynčeky či originálne vodné fajky. Naši arabskí šéfkuchári svojimi špecialitami tento zážitok vo vás iba umocnia. Ak si nemôžete dovoliť výlet do krajín Blízkeho východu, dovoľte, aby chuť a atmosféru ďalekej Arábie priniesol Lebanese Coctail bar & grill Samir k Vám. Lebanese Coctail bar & grill Samir Vás srdečne pozýva na vlastnej koži prežiť jedinečnú atmosféru rozprávok z Tisíc a jednej noci. Verte, že po ochutnaní našich arabských špecialít bude ilúzia rozprávky viac než dokonalá.

V Lebanese Coctail bar & grill Samir sú pre Vás k dispozícii nasledovné priestory:

  • Nefajčiarska miestnosť
  • Fajčiarska miestnosť
  • Letná terasa

Priestory sú oddelené a vhodné pre všetky druhy rodinných osláv, priateľských i pracovných posedení.

Vážení zákazníci, ako sme vám sľúbili, otvorili sme nové priestory, v ktorých ponúkame príjemné a nezabudnuteľné gastronomické zážitky. Nachádzajú sa na Františkánskom námestí č.7 a ich názov je "Lebanon Restaurant Samir". Našu stránku budeme postupne aktualizovať. Tešíme sa na Vás!

Sviatok Svätého Valentína

Dovoľujeme si Vás pozvať k nám osláviť sviatok všetkých zamilovaných - Svätého Valentína. Vaše rezervácie prijímame na telefónnom čísle: +421 2 52623340, resp. na e-mailovej adrese: info@samir.sk a ako prejav našej vďačnosti za Vašu dôveru Vám poskytneme zľavu vo výške 20%!

Ukážka z nefajčiarskej miestnosti
Ukážka z nefajčiarskej miestnosti
Ukážka z fajčiarskej miestnosti
Ukážka z terasy - fajčiarskej miestnosti

Máme otvorené denne od 11 hod. do 22 hod. Akceptujeme platobné karty a ticket restaurant.

Libanonská kuchyňa


Korene libanonskej kuchyne siahajú až do čias kočovného spôsobu života Arabov. Nomádske kmene mohli využívať len jedlo vhodné na prepravu, ako boli najmä ryža a ďatle. Ako karavány putovali oblasťami Blízkeho východu, objavovali nové prísady a nové druhy zeleniny, ktoré dopĺňali do dovtedy existujúcej skladby svojej kuchyne. Každý nový objav začlenili v potrebnom množstve do jedál podľa chuti jednotlivých kmeňov a možností prostredia. Práve to je skutočnosť, ktorú mnohí kuchári vysvetľujú ako príčinu rozdielov, typických pre niektoré dnešné arabské jedlá.

mezza
hommos


Vplyv nomádskych beduínov sa prejavil aj v iných kuchyniach arabského sveta, najmä v sýrskej, libanonskej, palestínskej a egyptskej, a jeho výsledkom je bohatá rozmanitosť kultúry jedál a nápojov. Libanonská kuchyňa najviac ovplyvnila modernú kuchyňu krajín Blízkeho východu, v nemalej miere vďaka obchodným aktivitám Libanončanov, ktorí tak pomohli rozšíriť arabskú kuchyňu do celého sveta.

tabouleh
kibbey

Pohostinnosť


Pohostinnosť nie je v arabskom svete v žiadnom prípade druhoradá a nikde inde nie je tak zrejmá ako v starej obyčaji podávať každému hosťovi čerstvo uvarenú kávu alebo mätový čaj. Arabská strava môže konkurovať akejkoľvek medzinárodnej kuchyni vďaka svojej originalite a výbornej chuti, pretože sa skladá z jednoduchých a prírodných jedál.

Domáce špeciality


Ako predjedlo si z menu môžete vybrať z 11-ich druhov mezza, čo je ľahké predjedlo, ktoré preslávilo arabskú kuchyňu. Hommos je síce známy po celom svete, ale nesmieme zabudnúť ani na skvelý moutabal - pyré z pečeného domorodého baklažánu dochutené cesnakom a sezamovou omáčkou. Všetky mezza sú podávané s misou čerstvo opečeného guľatého arabského chleba (pita).

Hlavné jedlo si môžete vybrať zo špecialít pozostávajúcich z kuracieho, teľacieho a jahňacieho mäsa, rýb. Všetky jedlá a šaláty pripravujú arabskí šéfkuchári vždy z čerstvých surovín. Vaše gurmánske zážitky vhodne zakončí originálna arabská káva, čerstvo zomletá tesne pred uvarením. Lebanese Coctail bar & grill Samir Vás určite zláka aj na lahôdku, ktorá túto reštauráciu preslávila - vynikajúci dezert katayef a baklawa.

Zábava


VEČERNÉ PARTY: Je nám potešením ponúknuť pokrmy a služby tak, aby sme Vám navodili večerný pokoj a pohodu. VÝROČNÉ OSLAVY: Lebanese Coctail bar & grill Samir dokáže pripraviť pre Vás výročné oslavy s prirodzenou profesionalitou a dôslednosťou tak, aby sa Vaše spomienky na výročie stále vracali ku krásnym okamihom, ktoré ste mali možnosť s nami prežiť.

Domov | Čo sa o nás vie | Jedálny lístok | Nápojový lístok | Fotogaléria | Kniha návštev | Kontakt | Rezervácie | Rôzne | Mapa stránky

Hľadať

Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu